Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

iPad ve výuce cizích jazyků

… a nejen tam. Podívejme se na pár aplikací, které mohou pomoci v hodinách cizího jazyka. Jedná se aplikace, pomocí kterých si naskládáte libovolnou scénu a tu pak žáci popisují. Nebo naopak, žák musí sestavit scénu podle zadání učitele. Tak o jaké aplikace tedy jde? Určitě ji na AppStore najdete spoustu, ucelenou sadu však nabízí firma Make a Scene

Aktuálně najdete v její nabídce 11 aplikací z oblastí Farma, Domácí zvířata, Dinosauři, Vánoce, Safari, Podmořský svět, Pohádky, Džungle, Polární dobrodružství, Vesmír a Velikonoce. Ovládání všech aplikací je velmi jednoduché, prostě vezmete objekt ze spodní lišty a umístíte jej na scénu. Čím výše jej dáváte, tím je objekt menší. Pohybem vlevo a vpravo určíte otočení.

Aplikace Farma je ke stažení zdarma, ostatní aplikace jsou placené, dají se koupit i ve formě zvýhodněného balíčku.

‎Make A Scene: Farmyard
‎Make A Scene: Farmyard
Developer: Innivo Ltd
Price: Free

Používáte i jiné aplikace? Podělte se o své zkušenosti se v komentářích.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *