iLapse – vyrobte si časosběrné video

Potřebujete zaznamenat několikahodinový experiment, chcete sledovat pohyb mraků na obloze, nebo jen získat zajímavé video? Stačí Vám iPad, smart cover a aplikaci iLapse.

iLapse je jednoduchá aplikace, která umí vyrobit video z automaticky zaznamenaných snímků.

Jednotlivé snímky mohou být snímány v intervalu 0,5 až 20 sekund. Výsledný film je pak možné uložit do obrázků a odtud následně exportovat např. na YouTube. Samotné ovládání aplikace je velmi jednoduché. Nastavit můžete snímkovací frekvenci výsledného videa, rychlost snímkování a případné omezení počtu zaznamenaných snímků. Pak už je spustíte nahrávání. Na hlavní obrazovce pak můžete ještě uzamknout expozici, aby nedocházelo k nepříjemným světelným přechodům.

Podívejte se na ukázky vytvořeného videa. Zaznamenával jsem slavnostní předávání maturitních vysvědčení absolventům Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Záznam jsem prováděl na dvou iPadech, jeden měl nastavené snímkování po 8,5 s, druhý pak po 20 s. Celé předávání trvalo dvě hodiny, výsledná videa pak mají 38 s a 19 s.

Video snímkované po 20 s.

Video snímkované pro 8,5 s.

Aplikace se běžně prodává za 1,99 Euro, nyní je krátkodobě nabízena zdarma, tak neváhejte.

 

 

One Response to iLapse – vyrobte si časosběrné video

  1. […] dříve jsem si hrál s aplikacemi pro časosběrné video, asi nejvíce se mi líbil iLapse. Nová verze iOS 8 přinesla možnost časosběru přímo k vestavěné aplikaci Fotoaparát. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *