Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

iLapse – vyrobte si časosběrné video

Potřebujete zaznamenat několikahodinový experiment, chcete sledovat pohyb mraků na obloze, nebo jen získat zajímavé video? Stačí Vám iPad, smart cover a aplikaci iLapse.

iLapse je jednoduchá aplikace, která umí vyrobit video z automaticky zaznamenaných snímků.

Jednotlivé snímky mohou být snímány v intervalu 0,5 až 20 sekund. Výsledný film je pak možné uložit do obrázků a odtud následně exportovat např. na YouTube. Samotné ovládání aplikace je velmi jednoduché. Nastavit můžete snímkovací frekvenci výsledného videa, rychlost snímkování a případné omezení počtu zaznamenaných snímků. Pak už je spustíte nahrávání. Na hlavní obrazovce pak můžete ještě uzamknout expozici, aby nedocházelo k nepříjemným světelným přechodům.

Podívejte se na ukázky vytvořeného videa. Zaznamenával jsem slavnostní předávání maturitních vysvědčení absolventům Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Záznam jsem prováděl na dvou iPadech, jeden měl nastavené snímkování po 8,5 s, druhý pak po 20 s. Celé předávání trvalo dvě hodiny, výsledná videa pak mají 38 s a 19 s.

Video snímkované po 20 s.

Video snímkované pro 8,5 s.

Aplikace se běžně prodává za 1,99 Euro, nyní je krátkodobě nabízena zdarma, tak neváhejte.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Jeden myslel na “iLapse – vyrobte si časosběrné video

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *