Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyPříslušenství

Apple TV znovu – jak vytvořit síť

Máte Apple TV a iPad, ale wifi ve škole je pomalá? Potřebujete promítat i v místnostech, ve kterých Apple TV nemáte a nosíte si svou a nechcete stále znovu a znovu nastavovat hesla do sítí? Je to poměrně častá situace, která se však dá lehce vyřešit.

Samotnému se mi osvědčilo přibrat si k Apple TV ještě jedno zařízení, a to bezdrátový router. Pomocí routeru si vytvořím vlastní wifi síť kdekoliv. V Apple TV mám tuto síť nastavenou včetně hesla, takže zapojení je rychlé a bezproblémové. Navíc mám zajištěno, že se mi do sítě nikdo cizí nepřipojí a nebude mi snižovat rychlost přenosu.

Pokud je ve třídě i možnost připojení k internetu pomocí kabelu, získáte ideální uzavřenou síť pro promítání a pro plné využití iPadu. Pokud připojení k internetu není, vytvoříte si alespoň okruh pro promítání.

Jaký router využít? Ideální by asi byl Apple Airport Express, ale prozatím si úplně vystačím s obyčejným routerem Tenda WR 311R+.

Jak tedy vypadá typický začátek hodiny? Zapojím router do zásuvky a k síti, zapojím Apple TV a připojím ho ke kabelu projektoru a … hotovo. Vše se samo propojí a můžu promítat.

Možná by Vás mohl zajímat i samostatný článek o obvyklých problémech při zapojování Apple TV.

A ještě na ukázku – moje používané vybavení. Apple TV 2 s ovladačem, redukce z HDMI na VGA bez zvuku, router Tenda WR 311R+ a externí anténka TP Link. Ještě k tomu nosím krátký propojovací kabel RJ45.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *