Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Zeměpisný atlas od National Geographic

Společnost National Geographic nabízí celý balík zajímavých aplikací pro iPad. Velmi užitečnou aplikací je World Atlas HD Application, tedy kompletní atlas světa včetně aktuálních zeměpisných tabulek. Mapové podklady do úrovně států jsou uloženy přímo v iPadu – velikost aplikace je cca 250 MB.

Přímo v aplikaci si pak můžete stáhnout detailnější podklady v různých variantách (klasické, satelitní, …). Při stažení klasických map pak celá aplikace zabírá 449 MB vnitřní paměti iPadu. Mezi další funkce patří měření přímých vzdáleností, umísťování špendlíků různých barev na mapu a vyhledávání v zeměpisných tabulkách. Pokud aplikaci provozujete v online režimu, máte navíc k dispozici informace o aktuální počasí.

Aplikace je na AppStore ke stažení za 1,79 Euro, což je jistě cena za kompletní atlas přiměřená. Od 29. ledna je nabízena v rámci promo akce zdarma.

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.