Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Už jste si přidali 2 GB na Google disk?

Je to jednoduché. Stačí si zkontrolovat své zabezpečení účtu Google a získáte další 2 GB prostoru navíc. Má se jednat o doživotní navýšení, tak snad to nebude takové, jako nám dříve sliboval Microsoft se svým One Drive neomezeným úložištěm.

Celé ověření zabezpečení probíhá ve čtyřech krocích.

  1. K účtu si přidáte platnou emailovou adresu a telefonní číslo pro případné obnovení. Telefon musíte mít u sebe, přijde Vám na něj kontrolní kód.
  2. Zkontrolujete nedávnou aktivitu účtu, tzn. například přidání telefonního čísla či sekundární adresy. Pokud je vše v pořádku, stačí přehled potvrdit.
  3. Zkontrolujete přehled zařízení, která jsou k účtu připojena. Tedy každý mobil, tablet či PC, ze kterého jste se někdy k účtu připojili.
  4. Posledním krokem je kontrola autorizací z aplikací. Jedná se o aplikace, které se mohou k účtu připojit, například export videí z iPadu na Youtube.

A to je vše. Jakmile tyto kroky provedete, kapacita disku účtu bude navýšena. Provedená kontrola by v žádném případě neměla být formální. Určitě je vhodné čas od času zkontrolovat, co všechno se s Vaším účtem děje.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.