Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Blog

Starší iTunes včetně App Store – jak to provést

Od verze iTunes 12.7 není možné stahovat aplikace z App Store pro iOS. Pokud se Vám iTunes automaticky altualizoval, nebo jste aktualizaci provedli sami a teď si rvete vlasy z hlavy, popíšu postup instalace starší verze. Oveřeno na MAC OS X 10.12.6.

  1. Ukončete běh aplikace iTunes (CMT-TAB, vybrat aplikaci, pak CMD-Q)
  2. Ukončete iTunes Helper pomocí Monitoru aktivity (Aplikace/Jiné/Monitor Aktivity). Tady najít iTunes Helper a ukončit proces křížkem vlevo nahoře.
  3. Nastavte práva aplikace iTunes – pro všechny na Číst a zapisovat. Najít ne Finderu složku Aplikace, pravým tlačítkem na iTunes, vybrat Informace, ve spodní části rozbalit „Sdílení a oprávnění“. Kliknout na zámeček, je nutné zadat heslo správce počítače. Pak všem uživatelům postupně nastavit Oprávnění Čtení a zápis. Opět zamknout zámečkem.
  4. Ze složky Aplikace přesunout iTunes do koše. Pokud zahlásí „Nelze vymazat, vyžadováno pro běh systému Mac OS“, je problém s nastaveném práv, tak postup zopakujte.
  5. Vysypat koš.
  6. Stáhnout starší verzi iTunes, třeba 12.6.2 (na Apple stránkách https://support.apple.com/downloads/itunes)
  7. Nainstalovat iTunes ze staženého balíčku. PO INSTALACI NESPOUŠTĚT.
  8. Obnovit soubor iTunes Library.itl takto:
  • ve složce User/Hudba/iTunes Air/ přesunout třeba na plochu soubor iTunes Library.itl (prostě si ho někam zálohujte)
  • ze složky Previous iTunes Libraries nakopírovat na místo smazeného souboru soubor iTunes Library s posledním datem

Spustit iTunes a v rozbalovací nabídce přidat možnost Aplikace.

Nyní již opět máte možnost stahovat IPA balíčky.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.