Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodySocrative

Socrative – a jde to i bez techniky

Tak vlastně náhodou vznikl miniseriál o webové aplikaci Socrative, pomocí které si může učitel velmi výrazně zjednodušit a zefektivnit psaní písemek. V prvním článku jsem popsal svoje zkušenosti s použitím Socrative v matematice, ve druhém pak jak jej použít jako alternativu při zadávání domácího úkolu. Ale co když selže technika? Nemáte dost tabletů pro žáky, zlobí připojení k Internetu, prostě jakýkoliv problém, kdy nemůžete připravenou písemku použít? I pro tento případ má Socrative řešení.

Aktualizováno 11/2016 – Nové rozhraní Socrative – upraven videonávod. Vloženy odkazy na aplikace.

Vytvořený test si totiž můžete stáhnout jako PDF soubor, ten vytisknout a nechat žáky napsat úplně klasickou písemku. Sice ji budete muset opravit sami, ale lepší než nic, ne? A jak na to se můžete podívat v následujícím videu. Uvedený postup také využijete v případě, že některý s žáků nemá doma přístup k Internetu.

Pokud video nejde přehrát, využijte přímý odkaz na Youtube.

‎Socrative Teacher
‎Socrative Teacher
Developer: Showbie Inc.
Price: Free
‎Socrative Student
‎Socrative Student
Developer: Showbie Inc.
Price: Free

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.