Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikace

Sada lékařských aplikací nyní zdarma

Společnost Orca Health je autorem sady aplikací určených pro lékaře. Jedná se však o aplikace, které lze velmi dobře použít i ve škole. Každá aplikace se věnuje jedné části lidského těla (chodidlo, ruka, páteř, oko, koleno, srdce, zub, …) a obsahuje 3D model v několika vrstvách (např. kostra, vazy, vnitřní svaly, kůže). S modelem lze pohybovat a simulovat např. ohyb zápěstí nebo otáčení oka. 

Protože jsou však aplikace určeny zejména pro lékařské prostředí, najdete v každé z nich část věnovanou možným zdravotním problémům. Např. u oka najdete demostrační video věnované glaukomu, zánětu spojivek či zelenému zákalu.

Každá aplikace se instaluje samostatně a vzhledem ke svému obsahu jsou poměrně velké (řádově stovky MB každá). Cena každé aplikace se pohybuje kolem 5 euro. Nyní jsou však některé z aplikací nabízeny zdarma – tak neváhejte a stahujte.

Odkazy a App Store: Oko, Rameno, Chodidlo, Koleno, Ruka, Srdce, Zub, Páteř.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.