Nastavení G-Suite – videopostupy

Protože se množí dotazy na některá nastavení G-Suite, postupně budu vkládat krátká videa kde co vypnout/zapnout/přepnout.  Stránka je rozdělená na základní postupy pro uživatele (učitele, žáky) a na část pro administrátory. Snad to bude někomu užitečné.

Postupy jsou nahrávané na různých zařízeních (počítač, tablet, telefon), proto může být u vás rozložení prvků mírně odlišné.

 

Nastavení pro běžné uživatele

Vypnutí mailových oznámení z Google učebny

Pokud jste „zavaleni“ spoustou mailů z Učebny Google, můžete si v nastavení vypnout oznamování nových událostí.


Nastavení administrace (admin.google.com) – nutný přístup správce

Nastavení zabezpečení telefonů a tabletů

Pokud se chce někdo přihlásit školním účtem na mobilním zařízení (tablet, telefon) , může být nastaveno, že toto zařízení musí mít aktivní zámek obrazovky. Typicky při instalaci aplikace Google Classroom se žákům zobrazí upozornění na zabezpečení a do aplikace se svým účtem nepřihlásí.

 

Nastavení sdílení mimo doménu G-Suite

Pokud chcete sdílet soubory mimo svou doménu, sdílet veřejný odkaz, atp.

 

Nastavení přístupu k Google Učebně žákům mimo školní G-Suite

Pokud máte ve škole zřízen G-Suite pouze pro učitele a žáci používají své osobní účty, tak musíte v administraci vypnout omezení na školní doménu. Obecně se tento postup nedoporučuje a je vhodné mít zřízeny účty žáků ve vlastní doméně.

 

 

Vypnutí možnosti telefonického připojení ke schůzkám Google Meet

V základním nastavení je dostupná možnost připojit se ke schůzkám Google Meet pomocí telefonního čísla. Bohužel se u některých GSuite nabízí pouze zpoplatněné US číslo. Proto je vhodnější tuto možnost zcela vypnout a vyhnout se tak případnému placení telefonních poplatků. Ale pozor! Schůzky, které učitelé vytvořili před vypnutím služby budou stále možnost připojení pomocí telefonu zobrazovat. Proto je vhodnější založit schzky nové.