Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

NávodyNezařazené

Kahoot! 1 – zřízení účtu

Postup aktualizovaný v březnu 2020.

Nezbytným krokem k aktivnímu využívání nástroje Kahoot! je vytvoření učitelského účtu. Ten si vytvoříte na adrese www.kahoot.com pomocí odkazu Sign up for free. Dle autorů aplikace bude tento systém pro učitele navždy zdarma. Tak uvidíme. Aktuálně je při registraci nabízena verze zdarma, Pro a Premium. Budeme se věnovat verzi zdarma.

V rámci registrace se označíte za učitele (I’m a teacher), napíšete z jaké školy jste (není to ale povinné), zvolíte si přihlašovací jméno (například ucitel_matematiky), zadáte e-mail a vytvoříte si heslo k účtu. Pak již stačí stisknout tlačítko Create Account a je hotovo.

Registrace je vždy vázána na vaši e-mailovou adresu. Pro zjednodušení můžete využít svůj Google nebo Microsoft účet, nebo provedete klasickou registraci na e-mail. Ukážeme si právě tento postup, při kterém si ihned zvolíte i svou „přezdívku“.

 

Posledním krokem je výběr typu účtu, my zvolíme ten bezplatný.

 

Po úspěšné registraci se dostanete k učitelskému rozhraní. Můžete začít tvořit vlastní Kahooty, ale také vyhledat jiné, které vytvořil někdo jiný.

Při tvorbě nového kvízu je nejčastěji používanou volbou Quiz. Jedná se o soutěžní aktivitu popisovanou v předchozím článku, která se skládá z bodovaných uzavřených otázek. Jak jej vytvořit si ukážeme příště.

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.