Jednoduché procvičovací aplikace do matematiky

Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429

I když jsou názory na výuku matematiky velmi rozdílné, vynechat klasické procvičování jednoduchých postupů by si asi dovolil málokdo. A není nic nudnějšího, než dokola počítat sloupečky příkladů. Právě v této oblasti je obrovský prostor pro využití herních aplikací. Je jich určitě hodně a to je dobře. I ta nejhezčí aplikace omrzí a je nutné je prostřídat. Zajímavou sadu aplikací přináší společnost NumberShapes. V jejím portfoliu najdete aplikace na procvičování sčítání, odčítání a násobení v různých variacích. Nejde o prosté počítání, ale o spojování karet se správnými výsledky. Velkou výhodu vidím v možnosti nahradit čísla jednoduchými tvary.

Pár obrázků z aplikace AddThree.

Na všechny aplikace společnosti NumberShapes se můžete podívat na AppStore. Určitě se ale vyplatí je sledovat na serveru AppShopper, protože poměrně často jsou ke stažení zdarma. K čemu AppShopper slouží a jak si ho nastavit jsme už dříve popsali v jednom z videonávodů.

AddThree
AddThree
Developer: NumberShapes LLC
Price: Free
AddTwo
AddTwo
Developer: NumberShapes LLC
Price: Free
The app was not found in the store. 🙁