Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

AplikaceiPad aplikace

iPad v hudební výchově

Moc děkujeme čtenářům našich stránek za náměty jak využít iPad ve třídě, které nám posíláte. Dostali jsme několik zajímavých tipů co dělat s iPadem v hudební výchově. Moc za ně děkujeme p. Šiřické ze FZŠ Olomouc a postupně se o ně podělíme.

První aplikací je Score Creator, která slouží k zápisu not s možností následného přehrání a úprav zkomponovaného. Aplikace je ideální k tvorbě partitur pro dětské instrumentální soubory, ale také i pro lehká cvičení do běžných hodin. Dá se použít jako pohyblivá partitura.

Aplikace je v základní verzi zdarma, zobrazuje se v ní reklamní proužek. Za 0,99 Euro pak získáte možnost importu a exportu MIDI souborů a zbavíte se reklamy. Jen pozor, na AppStoru je více verzí, některé jsou pro iPhone, některé pro iPad. Níže uvedený odkaz je pro optimalizovanou aplikaci pro iPad a využívá celý displej zařízení.

‎Score Creator: compose music
‎Score Creator: compose music

Druhou aplikací je Tiny Piano, která umožňuje hrát na piano vybrané známé melodie (např. Halleluja ze Schreka). Aplikace obsahuje grafickou nápovědu, na kterou klávesu se musí hrát, rytmus pak musí hráč pochytit sám, což je skvělé právě do výuky.

Základní verze aplikace je opět zdarma, ve formě in-app nákupů si je možné dokoupit další melodie. Verze zdarma také zobrazuje reklamní proužek, takže v hodině odpojit od Internetu 🙂

No a brzy přidáme další nápady …

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.