Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

iOS 7 – složky

Složky v iOS 7 již nezabírají celou obrazovku a na první pohled se může zdát, že se do nich vejde méně ikon než ve starší verzi systému. Když jsem je viděl poprvé, moc nadšený jsem nebyl. Ikon je skutečně méně a kolem spousta nevyužitého místa. Složky, které jsem měl úplně zaplněné, se rozdělily na více stránek.

Zjistil jsem ale, že je možné v rámci jedné složky vytvořit až 14 stránek s aplikacemi a ikony aplikací libovolně rozmístit. Stránky navíc nemusí být zcela zaplněné, takže si můžete roztřídit aplikace opravdu úplně podle svého. Například aplikace pro výuku matematiky tak už mám konečně v jedné složce a roztřídil jsem si je podle zaměření. Dříve jsem měl na ploše 3 složky s názvem Matematika a přechod mezi nimi byl pomalý. A jak na to?

Složku vytvoříte přetažením jedné ikony na druhou. Uvnitř složky pak přesunete ikonu na novou stranu tak, že ji chvíli podržíte na pravém okraji. Automaticky se vytvoří prázdná stránka, na kterou můžete ikonu aplikace umístit.

youtube

 

Podívejte se na video jak vytvořit dvě stránky ve složce a přesouvat mezi nimi aplikace.

 

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.