iMovie a zelené plátno

iMovie a zelené plátno

Aplikace iMovie pro iOS přinesla v jedné ze svých posledních aktualizací podporu tzv. klíčování, nebo taky “zelené plátno”, jednoduše funkci, kdy nahradíte zelenou barvu na videu či fotografii libovolným pozadím. Určitě tuto Číst dále »

Znáte SAMR model?

Znáte SAMR model?

Opravdu smysluplná integrace ICT prostředků do výuky není tak úplně snadná. Použití ICT by rozhodně nemělo být samoúčelné a jeho zapojení by si měl každý pedagog důkladně rozmyslet. Použít počítač nebo tablet Číst dále »

Webová aplikace pro chemiky

Webová aplikace pro chemiky

Znáte chemix.org? Docela hezká webová aplikace na tvorbu nákresů chemických aparatur. Funguje i na iPadu, jen s omezením ukládání – umí PNG a SVG, takže na iPadu si musíte vystačit se snímkem Číst dále »

Trailer v iMovie

Trailer v iMovie

Jednou ze zajímavých funkcí aplikace iMovie je tvorba traileru (česky upoutávky). Je to velmi jednoduchý nástroj s efektním výsledkem a určitě se dá velmi dobře využít i ve výuce. Hezkou ukázkou je Číst dále »

Začínáme se Spherem

Začínáme se Spherem

Možná i Vás ve škole čekalo několik nových kamarádů, robotických koulí Sphero. Pokud nevíte jak začít, možná pomůžou instruktážní karty pro žáky. Číst dále »

S iPadem na prázdniny – knihy zdarma

S iPadem na prázdniny – knihy zdarma

Blíží se čas dovolených a asi by bylo škoda nechat iPad ležet jen tak v šuplíku. Tak přinášíme pár tipů, co s ním. Jako první třeba to, kde získat nějaké čtení zdarma Číst dále »

Velký update iMovie pro iOS

Velký update iMovie pro iOS

Poslední update aplikace iMovie pro iOS můžeme označit za velký. I když na první pohled po aktualizaci žádnou změnu nepoznáte (kromě úvodního upozornění :-)), nových funkcí je dost a jsou trochu ukryté. Číst dále »

Co nového u Apple? Přece iPadOS.

Co nového u Apple? Přece iPadOS.

Letošní vývojářská konference společnosti Apple toho přinesla po letech docela hodně. Za poslední léta snad nejvíc. Upřímně. Ani jsem se vlastně nechtěl dívat, ale reakce na Twitteru mě tak nějak donutily livestream Číst dále »

Časové osy do Youtube videa

Časové osy do Youtube videa

Používáte ve výuce videa z Youtube? Pak se Vám možná bude hodit nástroj, pomocí kterého doplníte video o časovou osu i s náhledy. Můžete tak označit důležitá místa, kapitoly, atp a pak Číst dále »

 

No results were found for your request!