Dělitelnost a iPad I.

Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429 Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/vyuka.info/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429

Postupně jsme se v matematice dopracovali k celku Dělitelnost. Takže řešíme prvočísla, znaky dělitelnosti, prvočíselné rozklady, společné násobky a dělitele atp. No a tady už není vymýšlení příkladů „z hlavy“ úplně ideální. Ne vždy trefíte taková čísla, aby jejich nejmenší společný násobek vyšel nějak hezky. A sbírku se mi prostě tahat nechce. Takže iPad do ruky a tady jsou aplikace, které jsem pro tento celek našel:

Algebra Touch

Naprostou klasikou je Algebra Touch. Sice placená, ale pro učitele matematiky je to naprosto neocenitelný nástroj. Nebudu ji dlouze popisovat, věnoval jsem se jí už ve více článcích. Aktuálně ji používám zejména k rozkladu čísla. Pomocí vytvoření vlastního příkladu napíšu číslo, pak na něj stačí kliknout lze provést postupný rozklad.

Algebra Touch
Algebra Touch
Price: Free

Prime Factors

Další hezká aplikace je Prime Factors. Vlastně se jedná jen o tabulku čísel, ve které jsou zvýrazněna prvočísla. Po kliknutí na číslo je pak zobrazen jeho prvočíselný rozklad. Rychlá pomůcka pro kontrolu.

GCDLCM

Aplikace s podivným názvem, který je vlastně v angličtině zkratkou pro nejmenší společný násobek a největší společný dělitel mi slouží hlavně k rychlému vytvoření zadání. Umožňuje zobrazit nsn a D až šesti čísel. Čísla můžete nastavovat pomocí tlačítek plus a minus. Obrázky asi mluví za vše. Bezplatná verze umí pracovat jen s dvěma čísly, za 59 korun pak máte k dispozici plnou verzi s šesti čísly.

MCMMCD
MCMMCD
Developer: Giovanni Bellu'
Price: Free
GCDLCM
GCDLCM
Developer: Giovanni Bellu'
Price: 2,29 €