Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

iPad aplikaceNávodyNezařazené

AirScanner – živý přenos na zařízení žáků

Aplikace AirScanner nabízí jednoduchý způsob, jak dostat na koncová zařízení žáků obraz z fotoaparátu svého iPadu (nebo iPhonu). Můžete tak například nahradit nefunkční či nekvalitní projektor ve třídě. Celá aplikace funguje velmi jednoduše. Po spuštění se zapne fotoaparát a ve spodní části najdete adresu, kterou si žáci opíší do svého internetového prohlížeče. A pak jen sledují to, co snímáte svým fotoaparátem.

K provozování potřebujete pouze funkční bezdrátovou síť. Žáci si mohou snímaný obraz prohlížet na jakémkoliv zařízení, které má funkční internetový prohlížeč a je připojeno do stejné sítě jako váš iPad. Mohou tak použít počítače, tablety či vlastní chytré telefony.

Přenos obrazu není tak plynulý, jako když promítáte pomocí AirPlay (Apple TV, AirServer atp.). Určitě to není vhodné na nějaké streamování videa, ale když před iPad položíte obrázek, knihu nebo nějaký model, funguje to spolehlivě. Sám mám ověřeno, že iPad zvládne promítat na 26 zařízení (počítače a mobily). Rychlost obnovování obrazu u žáků se sice zpomalila, ale nejednalo se o nic zásadního.
Pár tipů:

  • před spuštěním aplikace musíte být připojení k síti. Pokud se iPad připojí až po spuštění, aplikace to nezjistí.
  • nedržte iPad jen tak v ruce, obraz je rozmazaný. Ideální je smartcover nebo nějaký jednoduchý stojánek.
  • zámeček vedle adresy je nutné přidržet – promítáte pak statickou fotografii.
  • počkejte si, až bude aplikace ve slevě. Třeba pomocí AppShopperu. Bývá pravidelně zdarma.

IMG_3297

 

 

 

 

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.