Airplay na macbooku

Kdo si někdy vyzkoušel bezdrátové propojení iPadu a projektoru pomocí Apple TV a technologie Airplay jistě dosvědčí, že se jedná o nenahraditelnou věc. Možnost volného pohybu po třídě a okamžitého přenosu obrazu je prostě úžasná.

Notebook sice není iPad, i z něj je příjemné promítat bez otravných kabelů. V případě Macbooku bude podpora Airplay zakomponována v nové verzi operačního systému MAX OS, konkrétně ve verzi 10.8 Mountain Lion. Pokud na nový systém nechcete čekat, nebo Váš hardware již není pro tento systém připraven, můžete využít utilitku AirParrot, která Airplay zpřístupní už nyní.

AirParrot je ke stažení na domovské stránce aplikace (www.airparrot.com) a stojí 9.99 USD pro jeden počítač. Pracuje na MAC OS od verze 10.6. a samozřejmě s Apple TV 2 nebo 3.

Já jej provozuji na Macbooku 13″ (Core 2 Duo 2GHz, late 2008), přenos je srovnatelný s iPadem. Airparrot neumí (alespoň z mých zkušeností) aktivně převzít promítání od iPadu, musíte nejdříve ukončit zrcadlení iPadu a pak zapnout zrcadlení na macbooku. To je však asi jediný problém, se kerým jsem se v souvislosti s touto aplikací setkal.