Moderní výuka

Nejen o technologiích ve vzdělávání

Návody

Airplay na iPadu s iOS 8 – aktualizováno

Aktualizováno 9. 4. 2015: Ve verzi iOS 8.3 je již nabídka AirPlay opravena. Je vidět celý seznam bez nutnosti posouvat se jen v malém úzkém okně.

Nabídka AirPlay v iOS 8 doznala drobné změny. Na první pohled zmizela možnost přepnout zrcadlení na vybrané AirPlay zařízení. Vidět je jen název (např. Apple TV), ale nabídka zrcadlení je pryč. Ale není. Jen se schovala pod spodní okraj. Stačí zarolovat nabídkou nahoru a přepínač je na světě. 🙂 Jednoduché, ale spoustu uživatelů to zaskočilo. Více v článku …

Díky iOS 8 je však možné promítat i na Apple TV, která není na stejné wifi síti jako vysílající iPad. Prvotní spojení se provede pomocí Bluetooth. Pak si iPad a Apple TV vytvoří přímé spojení pomocí wifi. Potřebujete ale novější model Apple TV – minimálně A1469.

 

Libor Klubal

Učitel se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Je učitelem matematiky a informatiku na Základní škole Velké Hoštice a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple pro školství.